SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Žuvies eksportas

Nors Lietuvoje taip pat yra žuvingų upių bei ežerų, tačiau dalį šaldytos žuvies atsivežame, kadangi norisi paskanauti ir tais gaminiais, kurie nerandami mūsų vandens telkiniuose. Tiesa, ne tik mes, tačiau mainai vyksta ir tarp kitų pasaulio šalių, tad žuvies eksportas – didelis verslas.

Žuvies eksportas 2019-ais metais sudarė apie 24,6 mlrd. JAV dolerių. Skaičiai tikrai dideli ir nors nuo paskutinių metų fiksuojamas sumažėjimas, tačiau jis – gana minimalus. 

Žuvies eksportas nuo kitų eksportuojamų maisto gaminių skiriasi tuo, kad išties gana didelis šalių skaičius teikia šią paslaugą. Negalima sakyti, kad ji koncertuojama tik ties keliomis šalimis, kadangi nemaža dalis – eksportuoja, tik kinta pati žuvies rūšis.

Lyginant skirtingus žemynus – pirmoje vietoje atsiduria Europa, kurios eksportas 2019-ais metais siekė net 8,5 mlrd. dolerių. Antroje vietoje atsiduria Azijos eksportuotojai, kurie rūpinasi net trečdaliu eksporto, po jų – Lotynų Amerikos šalys ir tik tada – Šiaurės Amerika. Beveik 7 % žuvies eksporto yra net ir iš Afrikos, tad tai – gana daug.

TOP 5 šaldytos žuvies eksportuotojos pasaulyje yra:

 

  • Kinija: 2,9 milijardo JAV dolerių (11,6% viso šaldytų žuvų eksporto).
  • Rusija: 2,5 milijardo dolerių (10,2%).
  • JAV: 1,9 milijardo dolerių (7,6%).
  • Čilė: 1,8 milijardo dolerių (7,3%).
  • Norvegija: 1,5 milijardo dolerių (6%).

Analizuojant labiausiai augančias žuvies eksporto šalis, galima paminėti Grenlandiją, kurios augimas siekia net 300 %. Taip pat – Taivanas ir Rusija, kuri 2019-ais metais šoktelėjo į viršų.

Eksporto sumažėjimas pastebimas  JAV rinkoje, Indijoje bei Islandijoje, kur kritimas siekia 0,5 %.