SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Ispanijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Esant ne Ispanijos piliečiui ir kuriant verslą Ispanijoje pirmiausia reikia įsigyti užsieniečio mokesčių identifikacijos numerį (NIE). Tik po to galėsite užregistruoti kompanijos pavadinimą prekybos registre (Registro Mercantil Central or RMC). Vėliau turite įsigyti kompanijos mokesčių identifikacijos numerį, atidaryti verslo banko sąskaitą, pasirašyti steigimo aktą, įregistruoti kompaniją ir gauti socialinės apsaugos numerį.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Ispanijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Ispanijoje Verslo pobūdis

  • Individuali įmonė (Empresario Individual or Autónomo)
  • Partnerystė (Sociedad Civil)
  • Uždaroji akcinė bendrovė (Sociedad Limitada/SL or Sociedad de Responsabilidad Limitada/SRL)
  • Akcinė bendrovė (Sociedad Anonima /SA)
  • Naujos įmonės akcinė bendrovė (Sociedad Limitada Nueva Empresa/SLNE)
  • Bendroji nuosavybė (Comunidad de Bienes/CB)

Patalpų nuoma Ispanijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Norint išsinuomoti patalpas Ispanijoje Jums tikriausiai teks įrodyti savo tapatybę pateikiant NIE numerį ir taip pat gali tekti įrodyti, kad sugebėsite laiku mokėti nuomos kainą. Patalpų savininkai Ispanijoje dažniausiai prašo deposito kurio dydis priklauso nuo susitarimo ir yra kaip garantas savininkui.

Mokesčiai Ispanijoje

Turėdami savo verslą turėsite mokėti valstybei, kurioje jis egzistuoja, tos šalies nustatytus mokesčius. Ispanijoje bendras įmonės mokesčių tarifas yra 25%, bet tai galioja jau du metus egzistuojančioms kompanijoms. Šalyje yra mažesnis bendras įmonės mokesčių tarifas verslams kurie egzistuoja iki dvejų metų – jis siekia 15%.

Verslo draudimas

Ispanijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Jei savo verslui esate įdarbinę žmonių, privalote juos apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir sveikatos sutrikimų.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Visi prekiniai ženklai Ispanijoje turi būti pateikti ir patvirtinti Ispanijos patentų ir prekinių ženklų biuro (OEPM). Minimali norma kiek gali kainuoti prekinis ženklas yra 118 eurų, jei formą pildote internetu ir 139 eurai, jei formą pildote popieriniu variantu. Galutinė kaina priklausys nuo to kiek specifikacijos klasių norėsite priskirti savo prekiniam ženklui. Teisiniai atstovai prekinio ženklo registravimui Ispanijoje gali kainuoti maždaug nuo 200 iki 900 eurų.

Darbuotojų teisės Ispanijoje

Visi darbuotojai turi teisę bent į valstybės nustatytą minimalų užmokestį. Ispanijoje gali dirbti visi nuo 18 metų amžiaus ir nuo 16 metų amžiaus turintys tėvų ar globėjų sutikimą. Dirbantys pilnu etatu gali dirbti daugiausiai 40 valandų per savaitę. Darbuotojai kuriems dar nėra 18 metų negali dirbti daugiau nei 8 valandų darbo dieną. Ispanijoje darbuotojai turi teisę į mažiausiai 15 minučių pertraukėlę po daugiausiai šešių valandų darbo. Darbuotojai privalo turėti mažiausiai 12 valandų pertrauką nuo darbo pabaigos iki darbo pradžios.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Ispanijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Ispanijoje prieš kelis metus gana garsiai nuskambėjo reklama kuri žmonėms pasirodė seksistinė. Ši reklama buvo uždrausta, nes buvo nuspręsta, kad ji vaizduoja jog namų ruoša yra moters darbas.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Ispanijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.