SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Airijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Visos kompanijos Airijoje privalo turėti bent vieną direktorių kuris yra registruotas gyventojas Europos ekonominėje zonoje. Priklausomai nuo norimos registruoti verslo struktūros yra reikalingos skirtingos formos dėl kurių užpildymo turite kreiptis į kompanijų registrų ofisą Airijoje (CRO). Atlikę registraciją po 2 – 5 dienų gausite kompanijos numerį.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Airijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Valstybinės įstaigos (Citizens Information ir Department of Business) konsultuoja nemokamai ne tik verslo atidarymo klausimais, bet ir kitais klausimais kilusiais vėliau dėl verslo. Taip pat yra tarpininkai, kurie už sutartą pinigų sumą padės tvarkytis su beveik visais verslo klausimais ir juos išspręs patys arba nukreips reikiama linkme.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Airijoje Verslo pobūdis

  • Vieno asmens verslas (sole trader)
  • Partnerystė (partnership)
  • Kompanija (limited company)

Patalpų nuoma Airijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Geriausia jau žinant vietovę kurioje norite vykdyti verslą ir įvertinus savo verslo pobūdį bei jam reikalingas patalpas, paieškokite nuomos variantų įvairiuose vietinėse svetainėse, palyginkite siūlomas kainas ir pasirinkite Jums geriausiai tinkantį variantą pagal Jūsų verslui svarbiausius kriterijus. Airijoje norint išsinuomoti patalpas verslui patalpų savininkai gali paprašyti įrodymų, kad būsite mokus nuomininkas ir tikėtina, kad pareikalaus kelių mėnesių nuomos dydžio depozito. Dėl nuomos kainos, sąlygų ir depozito dydžio galite derėtis patys arba pasamdyti žmones, kurie tai daro už sutartą sumą. Daugiau apie nuomos sutartis galite skaityti čia.

Mokesčiai Airijoje

Už uždirbtus pinigus savo versle turėsite valstybei mokėti mokesčius. Mokesčių dydis priklauso nuo pelno dydžio kurį Jums atnešė verslas. Visa tai yra skaičiuojama kas metus. Nuo savo darbuotojui mokamos algos turėsite mokėti 40% pelno mokestį (Income Tax), 4% darbuotojo socialinio draudimo mokesčio (Employee PRSI) ir 5% universalaus socialinio mokesčio (USC).

Verslo draudimas

Airijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Civilinės atsakomybės draudimas nėra būtinas, bet jis yra labai rekomenduojamas. Airijoje nėra privalomas darbuotojų draudimas, bet Jūs esate atsakingas už savo darbuotojų sveikatą ir saugumą kol jie yra darbo vietoje, todėl apdrausti darbuotojus neretai yra geras pasirinkimas. Privalomą socialinį draudimą (PRSI) už darbuotojus turi mokėti darbdavys, bet dažnai darbdaviai sumą išleistą darbuotojo socialiniam draudimui apmokėti išskaičiuoja iš jo algos.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Kai užregistruosite savo prekinį ženklą jo keisti nebegalėsite, kontraktas galios 10 metų nuo įregistravimo dienos. Registruojant prekinį ženklą Airijoje jis galios tik Airijoje. Jei norite, kad Jūsų prekinis ženklas galiotų Europoje ar visame pasaulyje turite kreiptis į kitas atstovybes dėl prekinio ženklo įteisinimo. Airijoje prekinio ženklo registravimas vienai kvalifikacijai kainuoja 177 eurai plius 70 eurų už pirmą ir kiekvieną papildomai pasirinktą klasę. Kol Jūsų prekinio ženklo registracija bus patvirtinta, gali tekti laukti nuo 3 iki 5 mėnesių.

Darbuotojų teisės Airijoje

Darbuotojai Airijoje turi teises pagal galiojančius įstatymus ir dalinai priklausančias nuo pasirašyto kontrakto su darbdaviu. Darbuotojai turi teisę į valstybės nustatytą minimalų valandinį užmokestį kuris priklauso ir nuo darbuotojo amžiaus. Minimalus valandinis atlygis suaugusiam žmogui yra 10,10 euro, bet žmonės dar nesulaukę dvidešimties metų gali gauti ir mažesnį valandinį užmokestį. Per keturis mėnesius vidutinis išdirbtas valandų skaičius per savaitę negali viršyti 48 valandų. Darbuotojai turi teisę į pertraukėles darbo metu. Išdirbęs 4,5 valandos darbuotojas turi teisę į 15 minučių pertraukėlę, jei dirbama 6 valandas ar daugiau – darbuotojas turi teisę į 30 minučių pertrauką. Tačiau darbdaviai už šias pertraukėles darbuotojui mokėti neprivalo. Nuo darbo pabaigos iki darbo pradžios darbuotojas turi ilsėtis 11 valandų, o bent kartą per savaitę poilsis turi trukti 24 valandas. Dauguma darbuotojų turi teisę į mažiausiai 4 savaites apmokamų atostogų per metus ir visi dirbantys pilnu etatu turi teisę į 9 laisvas nuo darbo dienas švenčių dienomis. Jei darbuotojas dirba per šventinę dieną, jis turi teisę į kitokį atlygį už tai numatytą darbo sutartyje. Yra dar daug įvairių įstatymų kuriais reikėtų pasidomėti kuriant savo verslą Airijoje. Jei tam neturite laiko, kreipkitės į specialistus kurie padės teisiniais klausimais.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Airijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui vykdant baro veiklą negalėtumėte įgyvendinti ir reklamuoti, kad Jūsų bare yra “laimingoji valanda”. Airijoje yra nelegalu parduoti alkoholinius gėrimus sumažinus kainą limituotą laiką dienoje.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Airijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.