SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Baldų eksportas

Nors Lietuvoje, pirmoje vietoje lyginant skirtingas sferas eksporto srityje, yra nafta, tačiau ji tik reeksportuojama. Tokiu atveju antroje vietoje atsiradę baldai užima pirmą poziciją. Tai reiškia, kad iš mūsų šalies daugiausia išvežama baldų.

Baldų eksportas Lietuvoje yra masyvus dėl įmonių, kurios naudoja mūsų šalies žaliavą prekių gamyboje. Daugiausia baldų iš Lietuvos yra eksportuojama į ES šalis, taip pat – JAV ir Kiniją. Tiesa, daugelis eksportuojamų baldų yra be prekinio vardo, neinvestuojama į jo žinomumą, tad tik eksportavus baldas įgauna tikrąja vertę, kuria pasirūpina tos šalies verslininkas. Deja, tai reiškia, kad net ir dideli baldų eksporto kiekiai nepadaro Lietuvos žinomos pasaulyje kaip baldų gamintojos.

  • Maždaug ketvirtadalis pasaulyje pagaminami baldų kuriami būtent ES ribose bei eksportuojami į kitus žemynus. 
  • Kiekvienais metais ES šalyse baldų rinka užima beveik 90 mlrd JAV dolerių. 
  • Baldų rinkoje ES šalyse dirba beveik 1 milijardas darbuotojų. 
  • Baldų gamintojos pagal dydį yra pasiskirsčiusios taip: 85 % – labai mažos įmonės, 12 % – mažos įmonės ir tik 2 % – vidutinės įmonės (santykinai lyginant su kitomis pramonės šalimis – baldų sferoje nėra didelių įmonių).

Europos baldų pramonė kiekvienais metais susiduria su įvairaus tipo ekonominėmis problemomis, kurios kyla dėl rinkos reguliavimo. Žinoma, džiugina tobulinamos logistikos galimybės, taip pat, verslininkų santykių gerėjimas tarp ES šalių verslininkų, o tai mažina importą iš trečiųjų šalių.