SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Latvijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Tam, kad galėtumėte pradėti savo verslą Latvijoje pirmiausia turite žinoti kurią verslo struktūrą pasirinksite. Uždarosios akcinės bendrovės minimalus įstatinis kapitalas yra 2’800 eurų, o akcinės bendrovės – 35’000 eurų. Pateikus kokią verslo struktūrą pasirinkote turėsite atidaryti banko sąskaitą ir registruotis PVM tikslais. Jei turite darbuotojų turėsite juos užregistruoti socialinio draudimo tikslais. Taip pat turėsite pateikti adreso registraciją ir informaciją apie visus akcininkus.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Latvijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos (LIAA) siūlančios nemokamą konsultaciją. LIAA sukūrė 15 verslo inkubatorių, kurie padės ankstyvosios stadijos įmonėms paspartinti jų augimą. LIAA inkubacijos programa, be kitų dalykų, apima bendrą paslaugų, tokių kaip testavimas, prototipų kūrimas, rinkos tyrimai, taip pat ekspertų konsultacijas. Pradedantiesiems verslininkams taip pat suteikiamos biuro patalpos, galimybė dalyvauti vietinėse parodose ir kreiptis dėl finansavimo. Visas inkubacinis periodas negali būti ilgesnis kaip 4 metai.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Latvijoje Verslo pobūdis

  • Individuali įmonė
  • Partnerystė
  • Filialas ar atstovybė
  • Akcinė bendrovė (AS)
  • Uždaroji akcinė bendrovė (SIA)

Patalpų nuoma Latvijoje 

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Jau išsirinkus geriausias patalpas Jūsų verslo vykdymui atidžiai perskaitykite kontraktą ir nebijokite derėtis dėl depozito sumos, jei ši pasirodys per didelė, bet atsiminkite, kad vienaip ar kitaip tikriausiai būsite paprašytas sumokėti mažiausiai vieno mėnesio nuomos vertės depozitą.

Mokesčiai Latvijoje

Vykdydami pelną nešančią veiklą Latvijoje turėsite mokėti šalies nustatytus mokesčius. Latvijoje didesniems verslams nuo pajamų yra nuskaičiuojama 20% mokesčiams, o mažesni verslai atitinkantys tam tikras sąlygas gali mokėti mažesnius mokesčius.

Verslo draudimas

 

Latvijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Vykdant verslą Latvijoje ir turint įdarbintų žmonių yra privaloma juos apdrausti privalomuoju socialiniu draudimu.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Užregistruoti savo prekinį ženklą Latvijoje gali užtrukti apie vienerius metus. Užpildžius dokumentus turėsite sumokėti 100 eurų mokestį, o vėliau dar 100 eurų. Įsigaliojus prekiniam ženklui jis galios 10 metų Latvijos valstybės ribose, o po to už 200 eurų galimas prekinio ženklo pratęsimas dar dešimčiai metų.

Darbuotojų teisės Latvijoje

Įkūrę verslą Latvijoje ir pasamdę darbuotojų privalote jiems mokėti bent minimalų atlyginimą. Dirbant pilnu etatu darbuotojai turi teisę į 40 valandų darbo savaitę ir 8 valandų darbo dieną.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Latvijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Latvijoje turint savo barą ar vietą kurioje prekiaujama alkoholiniais gėrimai geriau nekurti reklamos su alkoholiu.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Latvijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.