SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Norvegijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Norėdami atidaryti verslą Norvegijoje privalote būti bent 18 metų amžiaus ir turėti “D number”. Prieš pradėdami turite pasirinkti Jums ir Jūsų verslui labiausiai tinkančią verslo struktūrą ir sugalvoti pavadinimą verslui. Tai padarę galėsite atlikti įmonės registravimą.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Norvegijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos (Altinn) siūlančios nemokamą konsultaciją.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Norvegijoje – Verslo pobūdis

 

 

  • Individuali įmonė 
  • Kooperatyvas (SA)
  • Užsienio bendrovės Norvegijos filialas (NUF)
  • Bendrija (ANS/DA)
  • Uždaroji akcinė bendrovė (AS)

Patalpų nuoma Norvegijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Tačiau palyginus nuomos kainos Norvegijoje yra nemažos ir nepaisant to dažniausiai yra reikalaujama didelio depozito kuris gali siekti trijų – šešių mėnesių nuomos kainos dydį.

Mokesčiai Norvegijoje

Atsidarę pelningą verslą Norvegijoje turėsite mokėti šalies nustatytus mokesčius. Norvegijoje priklausomai nuo sektoriaus turėsite mokėti 22% – 25% mokesčiams nuo pelno. Taip pat gali tekti mokėti ir kitus mokesčius.

Verslo draudimas

Norvegijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Įkūrę savo verslą Norvegijoje ir pasamdę darbuotojų privalote jiems suteikti socialinį draudimą.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Norvegijos pramoninės nuosavybės tarnyba (NIPO) atmeta apie 30% pateiktų paraiškų, nes prekės ženklai neturi skiriamųjų požymių arba todėl, kad kažkas jau yra įregistravęs panašų prekės ženklą. Prašymas įregistruoti prekės ženklą kainuoja 2’900 NOK ir apima tris klases. Jei pasirenkate prekes ar paslaugas, viršijančias tris klases, turite sumokėti papildomą 750 NOK mokestį už kiekvieną papildomą klasę (kaina apskaičiuojama pakeitus prašymą). Toje pačioje klasėje galite pasirinkti kelis produktus. Prekinio ženklo registracija galioja 10 metų.

Darbuotojų teisės Norvegijoje

Atidarius verslą Norvegijoje ir renkantis darbuotojus Jūs nusprendžiate, ką norite įdarbinti, tačiau yra keletas išimčių Jūsų laisvam pasirinkimui. Norvegijoje yra neteisėta diskriminuoti pareiškėjus dėl lyties, nėštumo, vaiko priežiūros atostogų, rūpybos pareigų, rasės, religijos, gyvenimo būdo, negalios, seksualinės orientacijos, politinių pažiūrų ar narystės profesinėse sąjungose. Pirmenybė turėtų būti teikiama ne visą darbo dieną dirbantiems ir per pastaruosius metus atleistiems darbuotojams. Kaip darbdavys taip pat turite atsižvelgti į tam tikruose sektoriuose galiojančias taisykles dėl minimalaus atlyginimo. Dauguma darbdavių turi nustatyti savo darbuotojų profesinių pensijų sistemą. Jūs, kaip darbdavys, turite mokėti atlyginimus, atskaityti mokesčius ir sumokėti darbdavio nacionalinio draudimo įmokas. Visos darbo užmokesčio ir įdarbinimo aplinkybės turi būti pateikiamos kas mėnesį naudojant Norvegijoje priimtą elektroninį paštą a-melding. Be viso to yra dar daug darbdavio įsipareigojimų darbuotojams kuriuos privalote žinoti dar prieš įdarbindami žmones.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Norvegijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui, jei planuojate pardavinėti vaikiškus žaislus privalote žinoti, kad Norvegija uždraudė reklamas norinčias pasiekti vaikus iki 12 metų amžiaus.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Norvegijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.