SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Medienos/malkų eksportas

Medienos ir malkų eksportas yra sudėtingesnis nei daugelio kitų sferų gaminių pervežimas, kadangi transportuojant malkas bei medieną turi būti laikomasi ekologinių reglamentų, kurie užtikrina, kad nebus pažeista tam tikros šalies ekosistema.

Medienos bei malkų eksportas ES ribose yra beveik neribojamas, taikomos universalios taisyklės visoms bendrijos narėms. Tuo tarpu siekiant eksportuoti medieną bei malkas į trečiąsias šalis – reikalingas susipažinimas su tos šalies taisyklėmis, žinoma, muitinės įkainiais. 

 

Didžiausios šios prekės eksportuotojos pasaulyje yra:

  • Kanada – 31 milijardų kilogramų per metus.
  • JAV – 19,5 milijardų kilogramų per metus.
  • Švedija – 16 milijardų kilogramų per metus.

Tiesa, kiekvienais metais valstybės užima skirtingas pozicijas, kadangi eksporto skaičiai – kinta. Dažnai minima Kinija, Rusija, Brazilija kaip vienos didžiausių medienos bei malkų eksporto šalių.

Lietuvoje pastebimi gana dideli augantys medienos bei malkų eksporto kaštai nuo 2018-ųjų metų. Tais metais gana didelė medienos bei malkų dalis buvo eksportuojama į Skandinavijos valstybes. Augantys skaičiai susiję su ES bandymais mažinti plastiko vartojimą, tad natūralu, kad auga medienos poreikis ir tuo pačiu eksportas iš tų šalių, kurios turi reikalingus resursus (šiuo atveju įskaitant ir Lietuvą).

Lietuvoje net 50 procentų eksportuojamos medienos sudaro paruošti gaminiai rąstų pavidalu (pjautinieji rąstai ir tarrąsčiai). 2018-ais metais pjautinieji rąstai pabrango net 18 %. Tačiau eksportas – vis tiek auga, tad tai rodo kitų šalių poreikį.