SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Anglijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Atidaryti verslą Anglijoje – pati paprasčiausia dalis. Pasirinkę tinkamiausią verslo formą galite kreiptis į specialistus arba paprasčiausiai padaryti tai patys. Atidarant verslą būtina turėti adreso patvirtinimą ir asmens dokumentą. Kompanijų Registre (Companies House) gausite specialią formą kurią turėsite užpildyti ir prie jos prisegus anksčiau minėtus asmeninius dokumentus galėsite viską išsiųsti atgal į Kompanijų Registrą. Jūsų verslas bus atidarytas vos per kelias valandas, o po to, vos per kelias darbo dienas paštu gausite verslo dokumentus (liudijimas, įstatai). 

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. 

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Anglijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Valstybinės įstaigos (Business Support Helpline) konsultuoja nemokamai ne tik verslo atidarymo klausimais, bet ir kitais klausimais kilusiais vėliau dėl verslo. Taip pat yra tarpininkai, kurie už sutartą pinigų sumą padės tvarkytis su beveik visais verslo klausimais ir juos išspręs patys arba nukreips reikiama linkme.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Anglijoje Verslo pobūdis

  • Individuali veikla (Self-employment)
  • Partnerinė veikla (Partnership)
  • Uždaroji akcinė bendrovė (LTD)
  • Juridinių asmenų filialai ir atstovybės (filialo steigimas, atstovybės steigimas)

Patalpų nuoma Anglijoje 

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Geriausia jau žinant vietovę kurioje norite vykdyti verslą ir įvertinus savo verslo pobūdį bei jam reikalingas patalpas, paieškokite nuomos variantų įvairiuose vietinėse svetainėse, palyginkite siūlomas kainas ir pasirinkite Jums geriausiai tinkantį variantą pagal Jūsų verslui svarbiausius kriterijus. Anglijoje visuomet reikalingas užstatas (deposit) už nuomojamas patalpas. Tai neretai būna vieno mėnesio nuomos kaina, bet gali būti ir daugiau, viskas priklauso nuo sutarties kurią pasirašysite su patalpų savininku.

Mokesčiai Anglijoje

Už uždirbtus pinigus savo versle turėsite valstybei mokėti mokesčius. Mokesčių dydis priklauso nuo pelno dydžio kurį Jums atnešė verslas. Visa tai yra skaičiuojama kas metus. Jei mokestinių metų gale uždirbote sumą tarp 12’501 svarų ir 50’000 svarų turėsite mokėti 20% mokesčių. Jei uždirbote tarp 50’001 svarų ir 150’000 svarų turėsite mokėti 40% mokesčių. Suma uždirbta virš 150’000 svarų bus apmokestinama 45% mokesčių. Taip pat valstybei tur4site mokėti mokesčius už darbuotojus. Anglijoje privaloma mokėti darbuotojų sveikatos draudimą bei tam tikrą procentą nuo darbuotojo atlyginimo virš tam tikros nustatytos sumos. Šis procentas ir nustatyta suma keičiasi. 

Verslo draudimas

Anglijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Tiesa, jei Jūsų kompanijoje dirba nors vienas darbuotojas, Jūs esate teisiškai įpareigotas jį apdrausti darbuotojo draudimu (employers’ liability insurance). Draudimo kaina taip pat priklauso nuo pasirinktos draudiko firmos ir draudimo pobūdžio. Mažam verslui paprasčiausias draudimas gali kainuoti tik 40 svarų per metus. Prieš pasirašydami draudimo sutartį turėtumėte susisiekti su keliomis kompanijomis ir derėtis dėl jų siūlomų kainų. 

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Kai užregistruosite savo prekinį ženklą jo keisti nebegalėsite, kontraktas galios 10 metų nuo įregistravimo dienos. Registruojant prekinį ženklą Jungtinėje Karalystėje jis galios tik Jungtinėje Karalystėje. Jei norite, kad Jūsų prekinis ženklas galiotų Europoje ar visame pasaulyje turite kreiptis į kitas atstovybes dėl prekinio ženklo įteisinimo. Jungtinėje Karalystėje prekės ženklo registravimas vienai klasifikacijai kainuoja apie 200 svarų, o kiekviena papildomai pasirinkta klasifikacija kainuoja dar plius 50 svarų. Jei dėl Jūsų norimo užregistruoti prekinio ženklo nekyla jokių keblumų, jis bus užregistruotas per 3 – 5 mėnesius nuo paraiškos pateikimo. Užpildyti paraišką galite čia.

Darbuotojų teisės Anglijoje

Darbuotojai Anglijoje turi teisę į bent minimalų atlygį. Jungtinėje Karalystėje minimalus atlyginimas priklauso nuo darbuotojo amžiaus ir laiko tarpo kurį jis pradirbo Jūsų kompanijoje. Minimalus valandinis darbuotojo mokestis kasmet keičiasi ir smarkiai svyruoja dėl anksčiau paminėtų priežasčių. Jei norite suvokti bent maždaug kaip keičiasi minimalios sumos galime pateikti 2019 metų pavyzdį: darbuotojas, kuriam yra daugiau nei 19, bet mažiau nei 25 kompanijoje dirbantis pirmus metus ir yra mokinys (apprentice) privalo uždirbti mažiausiai 3,90 svarų per valandą, o darbuotojas, kuriam yra daugiau nei 19, bet mažiau nei 25 kompanijoje dirbantis daugiau nei metus ir nebėra mokinys privalo uždirbti mažiausiai 7,70 svarų per valandą. Darbuotojai taip pat turi teisę į apmokamas atostogas. Apmokamų dienų atostogose skaičius priklauso nuo darbo kontrakto (dirbamų dienų/valandų skaičiaus). Žmogus dirbantis pilnu etatu (5 darbo dienas per savaitę) turi teisę į 5,6 savaičių (28 dienos) apmokamas atostogas per metus. Darbuotojas darbo metu privalo turėti teisėtai nustatytas pertraukėles. Darbuotojas negali dirbti daugiau, nei vidutiniškai 48 valandas per savaitę.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą. 

 

Reklamos įstatymai Anglijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Kurdami verslą Anglijoje turite ne tik mokėti mokesčius, bet ir atsižvelgti į visus įstatymus. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Anglijoje draudžiamos reklamos kuriuose galima pamatyti lyčių stereotipizaciją.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Anglijoje sužinos nauji klientai?

 

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.