Select Page

Eksportas Europos Sąjungoje

Europos Sąjunga yra pati didžiausia prekiautoja visame pasaulyje, kurios tiek importo, tiek eksporto veiksmai sudaro net 20% pasaulinės prekiavimo situacijos. Laisva prekyba tarp Europos Sąjungos narių prasidėjo prieš geras dešimtis metų ir šiandien galime džiaugtis atsiveriančiomis verslo galimybėmis “panaikinti” sienas ir suteikti piliečiams galimybes pigiau mėgautis kitų valstybių turtais

Europos Sąjungos eksportas, pagal sritis, detaliau klasifikuojamas:

  • Automobilių pramonės produkcija 48% 48%
  • Kiti pramonės gaminiai 27% 27%
  • Chemijos gaminiai ir produktai 15% 15%
  • Maisto produktai 5% 5%
  • Kitos prekės 5% 5%

Eksportas Europos Sąjungos ribose pasireiškia vienodais prekybos tarifais, kurie taikomi ir importavimui. Būtent tai prisidėjo prie bendrijos klestėjimo ir galimybių atsivėrimo. Kadangi netaikomi papildomi muitų mokesčiai už prekes, kurios atvežamos iš kitos Europos Sąjungos šalies – prekyba tiek tarp juridinių, tiek tarp fizinių asmenų tapo aktyvi. 

Nors sukūrus liberalią rinką buvo tikimasi, kad sąjungos šalys palaikys tarpusavio glaudžius santykius tik viena su kita, visgi, pasaulinė eksporto situacija rodo ir sąjungos atvirumą, norą bendradarbiauti su kitų žemynų bei kitų rinkų galimybėmis. Europos Sąjungos eksportas į trečiąsias šalis XX amžiaus pabaigoje padidėjo beveik iki 7 % BVP, o 202-ais metais augimas siekė net 11,2 %. XXI amžiaus pradžioje svarbiausia ES eksporto partnerė buvo JAV.