SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Lenkijoje ?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Tam, kad atidarytumėte savo verslą Lenkijoje turėsite nuspręsti kokią verslo struktūrą rinksitės. Tai nusprendę galėsite nustatyti datą kada norite pradėti vykdyti veiklą ir koks bus Jūsų unikalus kompanijos vardas ir veiklos sritis. Užpildę dokumentus verslo atidarymui galite atsidaryti banko sąskaitą, užpildyti paraišką dėl PVM ir socialinio draudimo registracijos.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Lenkijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos (biznes.gov.pl) siūlančios nemokamą konsultaciją.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Lenkijoje Verslo pobūdis

  • Individuali įmonė
  • Partnerystė
  • Filialas ar atstovybė
  • Akcinė bendrovė
  • Uždaroji akcinė bendrovė

Patalpų nuoma Lenkijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Prieš pasirašydami sutartį turėtumėte apžiūrėti patalpas ir atidžiai perskaityti kontraktą. Priešlaikinis kontrakto nutraukimas gali būti gana sunkus procesas, todėl turėtumėte gerai apgalvoti prieš pasirašydami kontraktą. Patalpų savininkai dažniausiai prašo 1 ar 2 mėnesių nuomos dydžio deposito. Kartais mokėti deposito iš viso nereikia.

Mokesčiai Lenkijoje

Lenkijos pelno mokestis yra atitinkamai 19%. Pridėtinės vertės mokestis (PVM) yra 22 proc. Bendrovės, kurių metinė apyvarta mažesnė nei 10 000 EUR, neapmokestinamos PVM. Kai Jūsų įmonės apyvarta viršys 10 000 EUR, turėsite pateikti mokesčių deklaraciją ir sumokėti atitinkamą mokestį. Jei esate ES narys ir dirbate kaip individualus prekybininkas (savarankiškai dirbantis asmuo), įkūrę savo pirmąją įmonę Lenkijoje, galite reikalauti sumažinti ZUS įmokas iki maždaug 300 PLN vietoje mažiausiai 900 PLN.

Verslo draudimas

Lenkijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Atidarius savo verslą Lenkijoje ir įdarbinus žmonių privalote jiems suteikti socialinį draudimą.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Užregistravus savo prekinį ženklą Lenkijoje jis galios tik Lenkijos ribose. Registracijos mokestis yra 400 PLN pildant paraišką internetu ir 450 PLN pildant popierinę paraišką. Šis mokestis yra už prekinį ženklą ir vieną klasifikaciją. Už kiekvieną papildomą klasifikaciją turėsite sumokėti po 120 PLN. Taip pat prisideda ir kiti mokesčiai. Sėkmingai įregistravus prekinį ženklą šis galios 10 metų.

Darbuotojų teisės Lenkijoje

Darbuotojai Lenkijoje turi teisę bent į minimalų valstybės nustatytą atlyginimą. Lenkijoje įprastai darbo diena yra trunkanti 8 valandas, 5 dienas per savaitę. Vidutinis savaitės matmuo yra 40 valandų. Taip pat yra subalansuotas darbo laikas, kurio pagrindinė ypatybė yra ta, kad darbuotojas gali dirbti iki 12 valandų ar net iki 24 valandų per dieną, tačiau turi būti laikomasi reikalavimo, kad vidutiniškai 40 darbo valandų būtų per savaitę, taigi tokios pasekmės darbo laikas yra tas, kad kai kuriomis dienomis darbuotojas turi teisę į pailgintą poilsio laiką. Ši sistema ypač taikoma ugniagesiams gelbėtojams, apsaugos darbuotojams ir gelbėjimo tarnyboms.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Lenkijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Lenkijoje nėra draudžiama lengvojo alkoholio (alaus) reklama, bet jai yra taikomi griežti apribojimai kuriuos privalu žinoti.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Lenkijoje sužinos nauji klientai?

 

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.