SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Danijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Danija yra šalis skatinanti verslumą. Joje verslą gali atidaryti bet kuris Šiaurės šalių, Europos sąjungos arba Europos ekonominės zonos gyventojas, o žmonės gyvenantys ne šiose zonose turi užpildyti prašymą dėl gyventojo ir darbuotojo leidimo Danijoje gauti (residence and work permit). Registruojant kompaniją reikės pateikti jos pavadinimą, adresą kur veikla bus vykdoma ir valdybos narių paso kopijas. Privalote užregistruoti savo kompaniją Danijos prekybos ir įmonių agentūroje (Danish Commerce and Companies Agency) ne vėliau kaip 8 dienos iki verslo veiklos pradžios. Užregistravus kompaniją gausite CVR numerį kuris bus Jūsų verslo identifikacinis numeris ir privalėsite jį naudoti susisiekdami su valstybinėmis valdžios institucijomis ir privačiais asmenimis (išrašant sąskaitas ir panašiai). Kompanijos registracija internetu kainuoja 670 DKK.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Taip pat, priklausant nuo to kokią verslo struktūrą pasirinksite, Jums gali prireikti 50’000 DKK akcinio kapitalo verslo pradžiai. Tai nėra mokestis ir vėliau šiuos pinigus galėsite naudoti savo verslui.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Danijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Valstybinės įstaigos (Danish Business Authority) konsultuoja nemokamai. Taip pat yra tarpininkai, kurie už sutartą pinigų sumą padės tvarkytis su beveik visais verslo klausimais ir juos išspręs patys arba nukreips reikiama linkme.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Danijoje Verslo pobūdis

  • Uždaroji akcinė bendrovė (Danish Private Limited Company)
  • Akcinė bendrovė (Danish Public Limited Company)
  • Bendrija (Danish General Partnership)
  • Ribota partnerystė (Danish Limited Partnership)
  • Individuali įmonė (Danish Sole Partnership)
  • Filialas ir atstovybė (Branch and Representative Office)

Patalpų nuoma Danijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Geriausia jau žinant vietovę kurioje norite vykdyti verslą ir įvertinus savo verslo pobūdį bei jam reikalingas patalpas, paieškokite nuomos variantų įvairiuose vietinėse svetainėse, palyginkite siūlomas kainas ir pasirinkite Jums geriausiai tinkantį variantą pagal Jūsų verslui svarbiausius kriterijus.

Mokesčiai Danijoje

Užregistravus kompaniją Danijoje informacija automatiškai yra nusiunčiama Danijos mokesčių inspekcijai (SKAT). Kompanijos gaunančios didesnį nei 50’000 DKK pelną per metus turi užsiregistruoti ir mokėti PVM (VAT). Mokestinių metų gale turėsite pateikti savo įplaukas ir išlaidas tuomet gausite mokesčių įvertinimo pranešimą ir sužinosite ar esate skolingas valstybei ir turite sumokėti mokesčių, ar mokesčių sumokėjote per daug ir gausite mokesčių grąžinimą.

Verslo draudimas

Danijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Tiesa, jei Jūsų kompanijoje dirba nors vienas darbuotojas, nesvarbu Jūs jam mokate algą ar ne, Jūs esate teisiškai įpareigotas jį apdrausti privalomuoju darbuotojo sveikatos draudimu (Workers Compensation Insurance) ir darbo rinkos profesinių ligų draudimu (Labour Market Occupational Diseases).

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Kai užregistruosite savo prekinį ženklą jo keisti nebegalėsite, kontraktas galios 10 metų nuo įregistravimo dienos. Registruojant prekinį ženklą Danijoje jis galios tik Danijoje ir jį galima nutraukti, jei juo nesinaudota penkis ar daugiau metų nuo registracijos/atnaujinimo datos. Prekinio ženklo registracijos prašymo paraiškos mokestis yra 2’000 DKK ir į šią kainą taip pat įskaičiuota viena klasė. Už papildomą antrą klasę reikės mokėti 200 DKK ir už kitas papildomas klases po 600 DKK už kiekvieną.

Darbuotojų teisės Danijoje

Visi darbuotojai Danijoje privalo turėti darbo sutartį, jei yra įdarbinamas bent mėnesiui, bent 8 valandoms per savaitę. Darbo sutartis nurodo konkrečias sąlygas, darbuotojo ir darbdavio įsipareigojimus. Danijoje nėra fiksuoto minimalaus atlygio, bet minimalaus atlygio vidurkis Danijoje yra apie 110 DKK per valandą. Darbo užmokesčio dydis, darbo valandos ir kiti aspektai turi būti pažymėti darbo sutartyje. Daugiau kas turi būti nuspręsta darbo sutartyje rasite čia.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Danijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Danijoje yra gana griežtai žiūrima į reklamą kuri gali paveikti vaikus.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Danijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.