SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Estijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Estija yra pažengusi šalis elektroninėje komercijoje ir dauguma operacijų vyksta internetu. Norint pradėti savo verslą Estijoje pirmiausia reikia gauti Digital ID. Užpildžius paraišką dėl Digital ID gavimo reikės sumokėti 100 eurų mokestį ir pasirinkti vietą kuriame Digital ID bus pristatytas. Priklausomai nuo pasirinktos pristatymo vietos gali kisti mokestis. Jei Estijoje neturite registruotos gyvenamosios vietos galite įsigyti elektroninę rezidenciją (e-Residence). Jei gyvenate ne Estijoje pagamintą Digital ID kortelę turėsite atsiimti artimiausioje Estijos ambasadoje, ten taip pat bus paimti Jūsų pirštų antspaudai. Nors neprivalote turėti gyvenamosios vietos Estijoje ir galite gauti e-Residence tačiau privalote turėti vietą kurioje galite užregistruoti savo verslą. Verslo pradėjimui Estijoje privalote būti mažiausiai 18 metų amžiaus ir neturėti kriminalinių įrašų.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Nuo to kokią verslo struktūrą pasirinksite turėsite sumokėti ir skirtingo dydžio pradinį mokestį. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Estijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Tokios įstaigos kaip “Invest in Estonia” konsultuoja nemokamai ne tik verslo atidarymo klausimais, bet ir kitais klausimais kilusiais vėliau dėl verslo. Taip pat yra tarpininkai, kurie už sutartą pinigų sumą padės tvarkytis su beveik visais verslo klausimais ir juos išspręs patys arba nukreips reikiama linkme.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Estijoje – Verslo pobūdis

 

 

  • Individuali įmonė (FIE)
  • Ribota partnerystė (UU)
  • Akcinė bendrovė (AS)
  • Uždaroji akcinė bendrovė (OÜ)
  • Visuotinė bendrija (TU)

Patalpų nuoma Estijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Geriausia jau žinant vietovę kurioje norite vykdyti verslą ir įvertinus savo verslo pobūdį bei jam reikalingas patalpas, paieškokite nuomos variantų įvairiuose vietinėse svetainėse, palyginkite siūlomas kainas ir pasirinkite Jums geriausiai tinkantį variantą pagal Jūsų verslui svarbiausius kriterijus. 

Mokesčiai Estijoje

Estijoje nėra pelno mokesčio nepaskirstytam ar reinvestuotam pelnui. Jei kompanijos pelną paskirstote arba reinvestuojate, nuo šios sumos turėsite mokėti 14% – 20% mokesčių priklausomai nuo sąlygų.

 

Verslo draudimas

Estijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Jei turite savo verslą Estijoje ir įdarbinote žmones, Jūs privalote garantuoti darbuotojams saugią darbo vietą ir sąlygas, taip pat apdrausti juos privalomuoju sveikatos draudimu.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Estijoje Jūsų įmonės/prekinio ženklo pavadinimas turi būti rašomas lotynų abėcėle ir pageidautina be jokių pašalinių simbolių ar skaičių. Taip pat tai turi būti unikalus, vienetinis pavadinimas Estijos kompanijų registre. Ar Jūsų norimas pavadinimas dar nėra registruotas Estijoje galite pasitikrinti LeapIN.eu svetainėje. Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą.

Darbuotojų teisės Estijoje

Darbuotojai Airijoje turi teises pagal galiojančius įstatymus ir dalinai priklausančias nuo pasirašyto kontrakto su darbdaviu. Darbuotojai turi teisę į valstybės nustatytą minimalų užmokestį, užtikrintą saugumą darbe. Nustatytos pilno etato darbo valandos yra 40 valandų per savaitę. Už viršvalandžius, naktinį darbą, darbą šventinėmis dienomis darbdavys turi mokėti didesnę algą savo darbuotojams. Nėščiosioms, maitinančioms mamoms ir turintiems mažus vaikus tėvams yra taikomos specialios sąlygos. Darbuotojai turi teisę į mažiausiai 28 kalendorinių dienų atostogas per kalendorinius metus.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Estijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Estijoje sužinos nauji klientai?

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.