SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Olandijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Norėdami čia pradėti verslą, pirmiausia turite įsitikinti, kad galite likti Olandijoje. Pagal ES įstatymus ES, EEE ir Šveicarijos piliečiams leidžiama gyventi ir dirbti Olandijoje. Jei esate ne iš ES ar EEE šalies arba nesate šveicarai, turėsite kreiptis dėl laikino leidimo gyventi (MVV) ir kai kuriais atvejais dėl darbo leidimo (TWV). Olandijoje galima kreiptis dėl leidimo gyventi kaip savarankiškai dirbančiam verslininkui. Ši programa veikia taškais pagrįsta sistema, kuriai pasiekti reikia minimalaus taškų skaičiaus, kad programa būtų sėkminga. Svarbu tai, kad įmonė turi tarnauti esminiams olandų interesams. Nuo 2015 m. Olandija siūlo leidimą gyventi, vadinamą “startup” viza. Šis vienerių metų leidimas gyventi yra specialiai pritaikytas tarptautiniams verslininkams, norintiems pradėti verslą Olandijoje. Įsitikinę, kad galite gyventi ir dirbti Olandijoje, turite nuspręsti, kokia bus jūsų verslo teisinė forma. Po to turite jį užregistruoti KvK (Kamer van Koophandel), Olandijos prekybos rūmuose, kurie įves ją į Olandijos prekybos registrą. Registracija turėtų vykti nuo vienos savaitės prieš pradedant verslą iki vienos savaitės po. Norėdami įregistruoti savo verslą, turėsite būti įregistruoti vietos savivaldybėje, priešingu atveju turite pateikti patvirtintą gyvenamosios vietos užsienyje įrodymą. Turėsite pasirinkti įmonės pavadinimą (galima užregistruoti daugiau nei vieną) ir parengti savo verslo aprašą. Užpildžius formas Jums bus paskirtas susitikimas KvK į kurį turėsite atsinešti užpildytą formą, mokėjimą (dažniausiai 50eu), galiojantį asmens tapatybės dokumentą, verslo adresą ir kontaktinius duomenis. Kai užsiregistruosite, Jums bus suteiktas unikalus įmonės numeris, žinomas kaip KvK nummer, kurį turėsite naudoti visose sąskaitose faktūrose ir išeinančiose žinutėse.

Pradinis kapitalas verslui Olandijoje

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Olandijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos (business.gov.nl) siūlančios nemokamą konsultaciją.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Olandijoje Verslo pobūdis

Patalpų nuoma Olandijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Daugelis nuomininkų privalo sumokėti vienkartinį užstatą už nuomą – depozitą. Olandijoje nėra nustatytos maksimalios depozito sumos, bet ji privalo būti pagrįsta. Pavyzdžiui trijų mėnesių nuomos vertės depozitas yra vidutinė suma kurios galite tikėtis.

Mokesčiai Olandijoje

Jūsų naujas verslas taip pat turi būti užregistruotas Belastingdienst (Olandijos mokesčių inspekcija). Geriau kaip įmanoma greičiau registruotis, kad galėtumėte reikalauti PVM atskaitymų už investicijas, kurias padarote verslui pradėti. Jei pradedate nekorporuotą verslą (eenmanszaak, VOF, maatschap ar CV), galite užsiregistruoti Belastingdienst KvK susitikimo metu. Jei pradedate korporuotą verslą (BV, NV, cooperatie, stichting, vereniging), tuomet galite paprašyti notaro prisiregistruoti Belastingdienst. Turint įsteigtą verslą, pavyzdžiui, BV ar NV, turite apskaičiuoti ir sumokėti pelno mokestį (vennootschapsbelasting). Fondams ir asociacijoms taip pat kartais reikia pateikti pelno mokesčio deklaraciją. Aukštas pelno mokesčio tarifas taikomas apmokestinamajam pelnui, viršijančiam 200’000 eurų. 2020 m. šis procentas yra 25%. 2021 m. jis bus sumažintas iki 21,7 proc. Mažas tarifas (jei pelnas mažesnis nei 200’000 EUR) sumažėjo iki 16,5% 2020 m. ir sumažės iki 15% 2021 m.

Verslo draudimas

Olandijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Sveikatos draudimas yra privalomas visiems Olandijoje.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Kad prekės ženklas būtų apsaugotas Olandijoje, jis turi būti įregistruotas Beniliukso prekių ženklų tarnyboje (BOIP). Prašymo kaina prasideda nuo 244 EUR. Registracija galioja 10 metų, po to registraciją galima atnaujinti.

Darbuotojų teisės Anglijoje

Jei atidarėte ar planuojate atidaryti savo verslą Olandijoje ir tam reikės įdarbintų žmonių – pravartu žinoti bent pagrindines jų teises. Olandijoje galima pradėti dirbti nuo 13 metų amžiaus su tam tikrais apribojimais, o nuo 18 metų amžiaus apribojimų nebėra. Darbuotojai turi teisę bent į minimalų valstybės nustatytą atlyginimą kuris Olandijoje priklauso nuo darbuotojo amžiaus. Pilno etato pilnamečiai darbuotojai negali viršyti 12 valandų darbo dienos ir 60 darbo valandų per savaitę. Nuo darbo pabaigos iki darbo pradžios privalo būti bent 11 valandų tarpas.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Olandijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Olandijoje svarstomas draudimas reklamoms kurios reklamuoja lošimą.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Olandijoje sužinos nauji klientai?

 

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.