Select Page

Eksportas į ne ES šalis

Eksportas po visą pasaulį

Nors Lietuvos gaminiai daugiausia eksportuojami į ES šalis, tačiau dėmesio sulaukia ir kituose žemynuose bei Europoje esančios valstybės, kurios nėra Sąjungos dalis. Eksporto kiekiai yra mažesni, kadangi muitinės paslaugos – nepigios ir daugelis verslininkų vertina atsiperkamumą.

Svarbiausi Lietuvos užsienio prekybos partneriai, kurie nėra ES dalis – Rusija, JAV, Baltarusija. Eksportas į ne ES šalis dažniausiai apima prekes: nafta, autodalys, maisto prekės.

Europos Sąjunga yra viena iš trijų didžiausių eksporto rinkų pasaulyje. Kitos dvi yra JAV ir Kinija, tad būtent ten dažniausiai eksportuojamos ne tik Lietuvos, tačiau ir kitų ES šalių prekės.

Lietuvos eksportas ne į ES šalis dažniausiai susijęs su naftos pervežimu, tačiau tai nereiškia, kad šalyje yra dideli naftos kiekiai. Paprasčiausiai Lietuva tampa reeksporto šalimi per kurią pervežamas produktas. Pati valstybė į kitas ne ES šalis dažniausiai išveža medienos gaminius, taip pat, auto techniką bei jos dalis (tam tikras procentas taip pat yra reeksportuojamas).

Eksporto nauda valstybei:

  • Ekonominis pelnas, kadangi didinami pardavimai.
  • Eksportas suteikia galimybę parduoti perteklinę produkciją. Tai – ne tik ekonomiška, tačiau ir ekologiška.
  • Eksportas suteikia galimybę mokytis iš užsienio valstybių verslininkų, kaupti patirtį.

Žinoma, ekonomikos augimui svarbūs ne tik eksportas, tačiau ir importas. Svarbiausia atliekant procedūras – laikytis nustatytų reikalavimų bei taisyklių.