Select Page

Kas yra eksportas?

 

Eksporto vadovas

Eksportas – tai procedūra, kurios metu iš vienos šalies prekės yra išvežamos į kitas laikantis tam tikrų susitarimų arba tam tikros valstybės nustatytų reikalavimų. 

Eksportas Europos Sąjungos šalyse yra liberalus, tad leidžiama prekes įvežti bei išvežti be muitų, laikantis nustatytų reikalavimų, kurie galioja visoms ES bendrijos narėms. Eksportas į trečiąsias šalis arba iš Sąjungos teritorijos yra reglamentuojamas kiekvienos valstybės nustatytomis taisyklėmis  bei mokesčiais.

Norintiems eksportuoti prekes – reikia pasirūpinti elektronine eksporto deklaracija (ji yra užpildoma pagal nustatytus reikalavimus: “TA 9 priedo C1 priedėlio II antraštinės dalies A skirsnyje ir D1 priedėlyje bei MDAS Verslininko sąsajos specifikacijoje”).

Galima naudoti ir popierinę deklaraciją tais atvejais, kai elektroninės nepavyksta dėl tam tikrų priežasčių užpildyti ir turėti su savimi.

Taip pat papildomi formalumui muitinėje laukia tais atvejais, kai išvežamos prekės yra įformintos kaip laikinosios, taip pat toms, kurios įformintos kaip galutinio vartojimo, galiausiai, orlaivių, laivų atsargoms.

Visas gaires ir taisykles nustato Europos komisija.

Eksporto nauda valstybei:

  • Ekonominis pelnas, kadangi didinami pardavimai.
  • Eksportas suteikia galimybę parduoti perteklinę produkciją. Tai – ne tik ekonomiška, tačiau ir ekologiška.
  • Eksportas suteikia galimybę mokytis iš užsienio valstybių verslininkų, kaupti patirtį.

Žinoma, ekonomikos augimui svarbūs ne tik eksportas, tačiau ir importas. Svarbiausia atliekant procedūras – laikytis nustatytų reikalavimų bei taisyklių.