SEO internetinės rinkodaros konsultacijos eksporto verslams

Sužinokite, kaip galime atverti jūsų produktų paklausą internete, užsienio šalių rinkose naudojant SEO.

Nemokama SEO konsultacija

Koks Jums rūpimas klausimas?

Įmonių steigimas užsienyje

Daugiau informacijos apie įmonių steigimą užsienyje galite rasti Inovacijų Agentūros svetainėje https://kc.inovacijuagentura.lt/vystyk-versla?lang=lt

Pardavimai internetu - elektroninė prekyba užsienio rinkose

Daugiau informacijos apie pardavimus internetu ir elektroninę prekybą užsienyje – susisiekus https://eksportuoju.lt/nemokama-konsultacija/

Kiti klausimai apie eksportą

Eksporto gidas – portalas, kuriame vartotojui draugišku būdu talpinama visa aktuali informacija apie Lietuvos tikslines eksporto rinkas.

Turint klausimų susijusių su eksportavimu, kreipkitės į inovacijuagentura.lt

Kaip atidaryti verslą Vokietijoje?

Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai

Vokietijos vyriausybė yra labai atvira visų rūšių verslui steigti, neatsižvelgiant į tai, ar jame dalyvauja vokietis, ar užsienietis. Šioje šalyje turite užregistruoti savo adresą. Adreso registracijos procesas vadinamas Anmeldung. Registruodamiesi gausite mokesčių mokėtojo kodą (Steueridentifikationsnummer) ir registracijos pažymėjimą (Anmeldebestätigung). Norėdami atidaryti banko sąskaitą, Jums reikia registracijos pažymėjimo, o norint registruoti savo verslą „Finanzamt“ – Jums reikia banko sąskaitos. Norėdami įregistruoti savo verslą, taip pat turite turėti mokesčių mokėtojo kodą.

Pradinis kapitalas verslui

Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.

Ekspertų pagalba, konstultacijos

Norint įkurti verslą Vokietijoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos (muenchen.de) siūlančios nemokamą konsultaciją.

Verslo struktūros — juridiniai asmenys Vokietijoje Verslo pobūdis

  • Individuali įmonė (Einzelunternehmen)
  • Partnerystės verslas (Personengesellschaften)
  • Ribotos atsakomybės įmonė (Gesellschaft mit beschränkter Haftung)
  • Laikinoji uždaroji akcinė bendrovė (UG or Mini-GmbH)
  • Akcinė bendrovė (Aktiengesellschaft)

Patalpų nuoma Vokietijoje

Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Nuomojantis patalpas Vokietijoje galite tikėtis, kad būsite paprašyti sumokėti depozitą kuris dažniausiai siekia apie 3 mėnesių nuomos kainos vertę.

Mokesčiai Vokietijoje

Turėdami pelningą verslą Vokietijoje turėsite mokėti šalies nustatytus mokesčius. Vokietijoje pelno mokestis renkamas taikant vienodą 15% tarifą, tada jam taikomas 5,5% papildomas mokestis (solidarumo priemoka). Tai reiškia, kad bendras mokesčių tarifas yra 15,825%.

Verslo draudimas

Vokietijoje galite įsigyti įvairaus tipo draudimus savo verslui. Tai gali būti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje, draudimas apsaugantis nuo kibernetinių pavojų, parduodamų prekių draudimas ar kita. Nėra būtina turėti visų draudimų, geriausia pasirinkti tai, kas Jūsų verslui yra reikalingiausia ir kas gali labiausiai praversti. Įmokas už Vokietijos nacionalines pensijų, nedarbo ir sveikatos draudimo programas moka vienodai darbdavys ir darbuotojas. Pusė kiekvienos įmokos yra išskaičiuojama iš darbuotojo darbo užmokesčio, kitą pusę prie jos pridėsite jūs ir nusiųsite į atitinkamą agentūrą ir sveikatos draudimo bendrovę.

Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas

Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Norėdami įsigyti prekinį ženklą Vokietijoje turėsite užpildyti formą. Popierinis variantas su trimis prekinio ženklo klasėmis kainuoja 300 EUR, o elektroninis su taip pat trimis prekinio ženklo klasėmis 290 EUR. Mokestis už kiekvieną papildomą klasę yra 100 EUR. Iš pradžių prekės ženklas yra saugomas dešimt metų nuo prekės ženklo paraiškos padavimo dienos. Norėdami pratęsti apsaugos terminą dar dešimčiai metų, turite sumokėti pratęsimo mokesčius (kvietimo sumokėti mokesčius negausite).

Darbuotojų teisės Vokietijoje

Atidarius verslą Vokietijoje yra naudinga išmanyti bent pagrindines darbuotojų teises prieš įdarbinant žmones. Darbuotojai Vokietijoje turi teisę bent į minimalų atlyginimą nustatytą šalies. 2020 metais jis yra 9,35 EUR per valandą. Darbuotojai dirbantys pilnu etatu turi teisę į 20 dienų apmokamas atostogas per metus.

Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)

Skirtingose šalyse vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.

Reklamos įstatymai Vokietijoje

Kiekviena šalis turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Vokietija yra vienintelė valstybė Europos Sąjungoje taip ilgai neuždraudusi tabako reklamos, bet dabar yra bandoma tai pakeisti.

Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Vokietijoje sužinos nauji klientai?

 

Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.