Kaip atidaryti verslą Amerikoje?
Įmonės steigimas, reikalingi dokumentai
Norint pradėti savo verslą Amerikoje nebūtina net gyventi Amerikoje ar turėti tam leidimą. Dažniausiai reikia turėti tam tikros formos vizą, bet visą tai kokių dokumentų gali prireikti norint užregistruoti savo verslą turite domėtis pagal tai ar turite leidimą gyventi šalyje ir kokioje valstijoje norite vykdyti savo veiklą. Daugiau informacijos galite rasti SBA – mažojo verslo administracijos puslapyje.
Pradinis kapitalas verslui
Pradžiai reikalingas pradinis kapitalas labai priklauso nuo to, kokį verslą planuojate įkurti. Turite įvertinti galimybę, kad pradžia gali būti sunki, verslas gali neatnešti pelno iš pradžių, bet Jums vis tiek reikės mokėti mokesčius, padengti patalpų nuomos išlaidas, sumokėti darbuotojų algas, įsigyti ir pasirūpinti reikalinga įranga. Turite apskaičiuoti būtinas išlaidas verslui palaikyti ir prieš pradėdami verslą sutaupyti pakankamai pinigų kuris padės išlaikyti verslą bet 1 – 3 mėnesius.
Ekspertų pagalba, konstultacijos
Norint įkurti verslą Amerikoje reikia sužinoti daug įvairių niuansų ir tai užima nemažai laiko. Norint to išvengti, galite kreiptis pagalbos į ekspertus. Kad nereikėtų informacijos pačiam ieškoti interneto platybėse ir tikrinti ar pateikiama informacija yra tikra, galite konsultuotis su toje srityje dirbančiais žmonėmis. Jums taip pat gali padėti valstybinės organizacijos siūlančios nemokamą konsultaciją. Jų puslapyje rasite jau paruoštų patarimų ar nukreipimų kur ieškoti reikiamų atsakymų.
Verslo struktūros — juridiniai asmenys Amerikoje Verslo pobūdis
(vieno asmens verslas, partnerystė, ribotos atsakomybės bendrovė, ribotos atsakomybės partnerystė)
- Vieno asmens verslas (Sole Proprietorships)
- Partnerystė (Partnership)
- Korporacija (Corporation)
- Mažo verslo korporacija (S Corporation)
- Ribotos atsakomybės kompanija (LLC)
Patalpų nuoma Amerikoje
Tai kokių patalpų reikia Jūsų verslui visiškai priklauso nuo veiklos pobūdžio. Kai kuriems verslams nereikia papildomų patalpų ir viskas yra dirbama iš namų. Kitiems atvejams, pavyzdžiui pardavinėjant prekes internetu, gali nereikėti patalpų pačiam darbui vykdyti, bet reikia išsinuomoti sandėliavimui skirtas patalpas. Patalpų nuomos kaina taip pat priklauso nuo dydžio, įrengimo ir vietos, todėl pasakyti vidutines kainas būtų labai sunku. Amerikoje kainos ženkliai skiriasi ir skirtingose valstijose. Geriausia jau žinant vietovę kurioje norite vykdyti verslą ir įvertinus savo verslo pobūdį bei jam reikalingas patalpas, paieškokite nuomos variantų įvairiuose vietinėse svetainėse, palyginkite siūlomas kainas ir pasirinkite Jums geriausiai tinkantį variantą pagal Jūsų verslui svarbiausius kriterijus. Prieš pasirašydami sutartį įdėmiai ją perskaitykite ir išnagrinėkite. Amerikoje nuomos sutartyse neretai naudojamas trumpinys “CAM” kuris reiškia mokestį už bendrųjų patalpų priežiūrą. Turėtumėte smulkiai sužinoti procentaliai už kokią bendrųjų patalpų priežiūros dalį būsite apmokestinti. Dauguma patalpų savininkų gali pareikalauti dokumentaliai įrodyti, kad esate patikimas ir mokus asmuo bei paprašyti depozito kuris sieks 1 – 6 mėnesių nuomos sumą.
Mokesčiai Amerikoje
Už pelną kurį Jums atnešė Jūsų verslas turėsite mokėti mokesčius valstybei. Amerikoje mokesčių dydis verslui priklauso nuo to kokią verslo struktūrą esate pasirinkę ir kokioje valstijoje esate. Skirtingos verslo struktūros ir skirtingos valstijos turės mokėti vis kitokį procentą mokesčiams. Amerikoje visi verslai visose valstijose turintys įdarbintų žmonių privalo mokėti mokesčius už darbuotojų kompensacijos draudimą ir bedarbystės draudimą. Mokesčių dydžius ir reikiamas užpildyti formas galite rasti IRS puslapyje.
Verslo draudimas
Skirtingose valstijose galioja skirtingi įstatymai, bet daugelyje valstijų atidarius verslą ir įdarbinus žmonių reikia mokėti už darbuotojų socialinį draudimą (workers compensation insurance) ir bedarbystės draudimą (unemployment insurance). Tuo pačiu galite rinktis skirtingas draudimo rūšis, kurios apsaugos Jūsų verslą skirtingų nelaimių atvejais. Kaina priklauso nuo verslo tipo, dydžio, vietovės ir kitų kainą keičiančių dalykų. Turėtumėte pasikonsultuoti su daugiau nei viena draudimo firma ir rinktis Jūsų verslui patraukliausią pasiūlymą.
Prekės ženklo registravimas, technologijų patentavimas
Prekinis ženklas apsaugo Jūsų verslą nuo kopijų ar nelegalaus naudojimo. Užregistravus prekinį ženklą galėsite imtis leglių veiksmų prieš žmones kurie be Jūsų leidimo naudojo Jūsų prekinį ženklą. Taip pat galėsite licensijuoti ar parduoti savo sukurtą prekinį ženklą. Registruojant prekinį ženklą Amerikoje kaina priklauso nuo to, kokią formą Jums reikės pildyti. Dažniausiai naudojamos yra dvi formos:
- Prekiniam ženklui kuris dar nebuvo naudojamas;
- Prekiniam ženklui kuris jau yra naudojamas kurį laiką.
Vėliau turėsite pasirinkti kokią elektroninę sistemą prekiniam ženklui registruoti (TEAS) pasirinksite. Prekinis ženklas galios 10 metų, bet per tuos metus yra papildomų mokėjimų kuriuos reikia atlikti. Tarp penktų ir šeštų metų turėsite atlikti mokėjimą ir užpildyti formą kuri užtikrina, kad prekinis ženklas vis dar yra naudojamas. Jei to nepadarysite, Jūsų prekinis ženklas bus ištrintas.
Darbuotojų teisės Amerikoje
Darbuotojai Amerikoje turi teises pagal galiojančius įstatymus ir dalinai priklausančias nuo pasirašyto kontrakto su darbdaviu. Taip pat tai priklauso nuo valstijos kurioje esama. Daugumoje valstijų darbuotojų teisės dažniausiai pabrėžia, kad darbuotojas turi teisę į algą ne mažesnę nei nustatytas minimalus atlygis. Taip pat darbdavys privalo mokėti už darbuotojo viršvalandžius ir darbuotojas turi teisę į pertraukas darbo metu (kurios dažniausiai neįeina į darbo užmokestį).
Rinkos tyrimas (kainų nustatymas)
Skirtingose valstijose vyrauja skirtinga konkurencija, todėl jei jau žinote kokioje srityje norite atidaryti savo verslą – įvertinkite konkurentus. Išanalizuokite jų pranašumus ir trūkumus, klientūrą, kainyną. Tai Jums bus geriausias žinių šaltinis kaip turėtumėte reguliuoti savo verslą.
Reklamos įstatymai Amerikoje
Kiekviena valstija turi savus įstatymus ir kuriant verslą reikėtų paaukoti daug laiko patiems ir įsigilinti į šalies įstatymus arba konsultuotis su teisininkais dėl įvairių verslo klausimų. Reklamuojant prekes ar paslaugas kurias siūlo Jūsų verslas turite gerai pasidomėti ne tik koks reklamos tipas labiausiai paveikia Jūsų potencialių klientų grupę, bet ir kokie yra reklamos įstatymai. Pavyzdžiui Džordžijos valstijoje draudžiama parduoti 2 alkoholinius gėrimus už vieno kainą.
Reklamos kanalų pasirinkimas: kaip apie mano verslą Amerikoje sužinos nauji klientai?
Rinkdamiesi tinkamiausius būdus kaip geriausiai pasiekti potencialių klientų grupę turėtumėte pirmiausiai įvertinti jų amžių, socialinį statusą ir labiausiai tikėtiną kasdienę veiklą. Nepamirškite įvertinti ir regiono ypatumų. Pavyzdžiui jei Jūsų verslo klientų grupė yra 30 – 40 metų dirbantys vidutines pajamas turintys žmonės gyvenantys regione kur dauguma turi nuosavus automobilius – galbūt gera idėja būtų reklamuotis radijuje tuo laiku kai jie važiuoja į darbovietę.