EKSPORTO DOKUMENTAI
Koks?
EKSPORTO VADOVAS
Verslai, kurie planuoja užsiimti prekių eksportu į kitas šalis – turi pasirūpinti tam tikrais dokumentais, kurie gali užtikrinti ne tik legitymiai atliekamas paslaugas, tačiau taip pat ir prekės kokybės įrodymu. Kiekviena valstybė tiksliai nusako – kokie eksporto dokumentai reikalingi. Jie skiriasi, tačiau galima išskirti panašius, kurie su mažais pakitimais reikalingi visoms ES šalims.
Kokie?
Dažniausiai reikalingi eksporto dokumentai yra:
- Fitosanitarinis sertifikatas. Jis yra reikalingas tokiu atveju, kai eksportuojami švieži vaisiai arba daržovės, grūdai, sėklos bei kiti panašaus kilmės gaminiai.
- Prekybinė sąskaita. Tai yra dokumentas, kuriame fiksuojama prekė, jos kiekis, vertė ir kitos charakteristikos.
- Tarptautinis važtaraštis. Dokumentas, kuriame pavežėjui yra nurodoma – kokiu metu ir kur prekės turi būti pristatomos.
- Prekės kilmės sertifikatas. Tai dokumentas, kuriame nurodyta prekės kilmė. Jis patikslina, kad eksportuojamos prekės yra gamintos konkrečioje šalyje.
- Muitinės deklaracija. Dar vienas dokumentas, kuris turi būti pateikiamas muitinei. Formos skiriasi priklausomai nuo šalies.
- Pakavimo lapas. Jame detaliai išvardijamos – kokio tipo prekės yra eksportuojamos. Nurodomi kiekvienos matmenys.
- Prekės kokybės sertifikatas. Kaip ir išduoda pavadinimas – tai yra dokumentas, kuris įrodo, kad eksportuojamos prekės atitinka kiekvienos valstybės keliamus kokybės reikalavimus.
- Veterinarinis sertifikatas. Reikalingas tokiu atveju, kai eksportuojami gyvuliai arba priemonės, kurios yra skirtos gyvuliams.
Priklausomai nuo šalies į kurią yra eksportuojama – reikalingi ir konkretūs dokumentai, tad svarbiausia yra pasidomėti, kad neatsirastų jokių nesklandumų.